UEFA Nations League group stage fixtures – Reuters


Dec 17 (Reuters) – Following are the fixtures for the 2022-23 UEFA Nations League group stage (kick off at 1945 GMT unless stated):

Matchday 1

Thursday, June 2

Register now for FREE unlimited access to Reuters.com

Group C4 Georgia v Gibraltar (1700)

Group A2 Czech Republic v Switzerland

Group A2 Spain v Portugal

Group B2 Albania v Russia

Group B2 Israel v Iceland

Group B4 Serbia v Norway

Group B4 Slovenia v Sweden

Group C2 Cyprus/Estonia v Kosovo

Group C2 Northern Ireland v Greece

Group C4 Bulgaria v North Macedonia

Group D2 Cyprus/Estonia v San Marino

Friday, June 3

Group C3 Kazakhstan/Moldova v Azerbaijan (1500/1945)

Group A1 Croatia v Austria

Group A1 France v Denmark

Group A4 Belgium v Netherlands

Group A4 Poland v Wales

Group C3 Slovakia v Belarus

Group D1 Latvia v Andorra

Group D1 Liechtenstein v Kazakhstan/Moldova

Saturday, June 4

Group B1 Scotland v Armenia (1400)

Group A3 Hungary v England (1700)

Group B3 Finland v Bosnia (1700)

Group C1 Lithuania v Luxembourg (1700)

Group A3 Italy v Germany

Group B1 Ireland v Ukraine

Group B3 Montenegro v Romania

Group C1 Turkey v Faroe Islands

Matchday 2

Sunday, June 5

Group D2 San Marino v Malta (1400/1700)

Group C2 Cyprus/Estonia v Northern Ireland (1400/1700)

Group C4 Gibraltar v North Macedonia (1700)

Group A2 Czech Republic v Spain

Group A2 Portugal v Switzerland

Group B4 Serbia v Slovenia

Group B4 Sweden v Norway

Group C2 Kosovo v Greece

Group C4 Bulgaria v Georgia

Monday, June 6

Group A1 Austria v Denmark

Group A1 Croatia v France

Group A4 Belgium v Poland

Group A4 Wales v Netherlands

Group B2 Iceland v Albania

Group B2 Israel v Russia

Group C3 Belarus v Azerbaijan

Group C3 Slovakia v Kazakhstan/Moldova

Group D1 Andorra v Kazakhstan/Moldova

Group D1 Latvia v Liechtenstein

Tuesday, June 7

Group B1 Armenia v Ireland (1700)

Group A3 Germany v England

Group A3 Italy v Hungary

Group B1 Scotland v Ukraine

Group B3 Bosnia v Romania

Group B3 Finland v Montenegro

Group C1 Faroe Islands v Luxembourg

Group C1 Lithuania v Turkey

Matchday 3

Thursday, June 9

Group A2 Portugal v Czech Republic

Group A2 Switzerland v Spain

Group B4 Norway v Slovenia

Group B4 Sweden v Serbia

Group C2 Greece v Cyprus/Estonia

Group C2 Kosovo v Northern Ireland

Group C4 Gibraltar v Bulgaria

Group C4 North Macedonia v Georgia

Group D2 Malta v Cyprus/Estonia

Friday, June 10

Group D1 Kazakhstan/Moldova v Latvia (1500/1945)

Group C3 Azerbaijan v Slovakia (1700)

Group A1 Austria v France

Group A1 Denmark v Croatia

Group A4 Netherlands v Poland

Group A4 Wales v Belgium

Group B2 Albania v Israel

Group B2 Russia v Iceland

Group C3 Belarus v Kazakhstan/Moldova

Group D1 Andorra v Liechtenstein

Saturday, June 11

Group B3 Montenegro v Bosnia (1400)

Group B1 Ireland v Scotland (1700)

Group C1 Faroe Islands v Lithuania (1700)

Group A3 England v Italy

Group A3 Hungary v Germany

Group B1 Ukraine v Armenia

Group B3 Romania v Finland

Group C1 Luxembourg v Turkey

Matchday 4

Sunday, June 12

Group C2 Northern Ireland v Cyprus/Estonia (1400)

Group B4 Norway v Sweden (1700)

Group C4 Georgia v Bulgaria (1700)

Group C4 North Macedonia v Gibraltar (1700)

Group A2 Spain v Czech Republic

Group A2 Switzerland v Portugal

Group B4 Slovenia v Serbia

Group C2 Greece v Kosovo

Group D2 Malta v San Marino

Monday, June 13

Group C3 Kazakhstan/Moldova v Slovakia (1500/1945)

Group C3 Azerbaijan v Belarus (1700)

Group A1 Denmark v Austria

Group A1 France v Croatia

Group A4 Netherlands v Wales

Group A4 Poland v Belgium

Group B2 Iceland v Israel

Group B2 Russia v Albania

Tuesday, June 14

Group D1 Kazakhstan/Moldova v Andorra (1300/1945)

Group B1 Armenia v Scotland (1700)

Group A3 England v Hungary

Group A3 Germany v Italy

Group B1 Ukraine v Ireland

Group B3 Bosnia v Finland

Group B3 Romania v Montenegro

Group C1 Luxembourg v Faroe Islands

Group C1 Turkey v Lithuania

Group D1 Liechtenstein v Latvia

Matchday 5

Thursday, Sept. 22

Group C3 Kazakhstan/Moldova v Belarus (1500/1945)

Group A1 Croatia v Denmark

Group A1 France v Austria

Group A4 Belgium v Wales

Group A4 Poland v Netherlands

Group C1 Lithuania v Faroe Islands

Group C1 Turkey v Luxembourg

Group C3 Slovakia v Azerbaijan

Group D1 Latvia v Kazakhstan/Moldova

Group D1 Liechtenstein v Andorra

Friday, Sept. 23

Group B1 Armenia v Ukraine (1700)

Group C4 Georgia v North Macedonia (1700)

Group A3 Germany v Hungary

Group A3 Italy v England

Group B1 Scotland v Ireland

Group B3 Bosnia v Montenegro

Group B3 Finland v Romania

Group C4 Bulgaria v Gibraltar

Group D2 Cyprus/Estonia v Malta

Saturday, Sept. 24

Group B2 Iceland v Russia (1400)

Group B4 Slovenia v Norway (1700)

Group C2 Northern Ireland v Kosovo (1700)

Group A2 Czech Republic v Portugal

Group A2 Spain v Switzerland

Group B2 Israel v Albania

Group B4 Serbia v Sweden

Group C2 Cyprus/Estonia v Greece

Matchday 6

Sunday, Sept. 25

Group D1 Andorra v Latvia (1400)

Group D1 Kazakhstan/Moldova v Liechtenstein (1400)

Group C3 Azerbaijan v Kazakhstan/Moldova (1700)

Group C3 Belarus v Slovakia (1700)

Group A1 Austria v Croatia

Group A1 Denmark v France

Group A4 Netherlands v Belgium

Group A4 Wales v Poland

Group C1 Faroe Islands v Turkey

Group C1 Luxembourg v Lithuania

Monday, Sept. 26

Group A3 England v Germany

Group A3 Hungary v Italy

Group B1 Ireland v Armenia

Group B1 Ukraine v Scotland

Group B3 Montenegro v Finland

Group B3 Romania v Bosnia

Group C4 Gibraltar v Georgia

Group C4 North Macedonia v Bulgaria

Group D2 San Marino v Cyprus/Estonia

Tuesday, Sept. 27

Group A2 Portugal v Spain

Group A2 Switzerland v Czech Republic

Group B2 Albania v Iceland

Group B2 Russia v Israel

Group B4 Norway v Serbia

Group B4 Sweden v Slovenia

Group C2 Greece v Northern Ireland

Group C2 Kosovo v Cyprus/Estonia

Register now for FREE unlimited access to Reuters.com

Compiled by Hritika Sharma in Bengaluru
Editing by Toby Davis

Our Standards: The Thomson Reuters Trust Principles.